Jako zástupce starší generace ráda vzpomínám na jednu z nejčastějších součástí nedělních obědů mého dětství u babičky, jablečno-mrkvový salát.

Protože tento salát je velmi zdravý, rozhodli jsme se připravit si ho ve školní družině, abychom mohli porovnat jeho chuť s obdobným salátem podávaným často ve školní jídelně.

Děti se poctivě připravily……….škrabaly, strouhaly jablka i mrkev, odšťavňovaly pomeranče a nakonec vzniklou směs pořádně zamíchaly. Myslíte, že se dlouze na náš suprově vypadající a chuťově výborný salát vydržely jen dívat? Ne… Zasedly a hodovaly, dokud byla mísa prázdná.

A světe div se… Prý byl stejně dobrý jako od našich „profíků“ ve školní jídelně.

Z fotografií je zřejmé, v jaké atmosféře příprava salátu probíhala.
P. S. A ani mi nenechali...
                                                   paní vychovatelka

salát Medium

A protože my jsme měli bříška plná, rozhodli jsme se přilepšit i ptáčkům. Vyrobili jsme jim krmítka z PET lahví a naplnili směsí ptačího zobu. Sýkorky i vrabčáci byli určitě stejně spokojeni jako my.

krmítka Medium