ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Z čeho se skládá les? A jak se chováme v přírodě? Na jaká zvířata můžeme v lese narazit? To všechno a ještě možná víc si děti zopakovaly v páteční besedě s myslivci, zorganizované v rámci týdne pro přírodu.

Děti se do besedy aktivně zapojovaly a dělily se o své zážitky a poznatky. Pan Holík a jeho parta nadšených myslivců zcela děti zahltila ať už známými poznatky, nebo něčím novým.

Lesnice, na kterou hrál Martin Polák, pak dětem představila některé lovecké signály a hlaholy, které se používají při honu.

No a nechyběly ani soutěže, hry a praktické ukázky – razítkování, hod na lišku, zvuk souboje jelenů se zavřenýma očima, prohlídka lovecké zbraně, průzkum nábojnice, pohled puškohledem nebo chůze bosýma nohama po srsti různých lesních zvířat.

Beseda se nám moc líbila a slib, že příští rok budou i sokolníci a cvičený lovecký pejsek je pro naše nové, velké kamarády zavazující.

                                                                                                                   Děti ŠD