ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Advent, ten předvánoční čas, kdy se všichni těšíme na nadcházející svátky. Každý toto období prožívá jinak. Naše školní družina hledáním nových zážitků a nápadů. Proto jsme si vyjeli na vánoční výlet na svátečně vyzdobený hrad Šternberk.

V rámci prohlídky vánočně vyzdobeným hradem jsme shlédli nejen symboly Vánoc a jejich tajemnou atmosféru, ale také jsme se dozvěděli něco o tradicích, které jsou s vánočním časem již odedávna neodmyslitelně spojovány. Je to stavění betlémů s jesličkami, koledování, příprava specifických jídel, rozesílání vánočních a novoročních pozdravů a přání a především zdobení stromečku a rozdávání dárků.

Podívali jsme se na to, jak se slavili Vánoce v době našich babiček a jejich předků a jak mohla vypadat vánoční výzdoba a oslava Vánoc v bohatém šlechtickém sídle.

Po prohlídce hradu následovala výtvarná dílnička, ve které si děti vytvořily mozaikový svícen. Po výborném hradním čaji a malé svačince ještě foto u venkovního betlému a honem do krásného autobusu, který nás odvezl až před školu.

Návštěva hradu nás krásně připravila na nejočekávanější den v roce – Štědrý den. A my už si přejeme, ať přijde co nejdřív.

                                                                                                              Děti školní družiny