Z čeho se skládá les? A jak se chováme v přírodě? Na jaká zvířata můžeme v lese narazit? To všechno a ještě možná víc si děti zopakovaly v páteční besedě s myslivci, zorganizované v rámci týdne pro přírodu.

Děti se do besedy aktivně zapojovaly a dělily se o své zážitky a poznatky. Pan Holík a jeho parta nadšených myslivců zcela děti zahltila ať už známými poznatky, nebo něčím novým.

Lesnice, na kterou hrál Martin Polák, pak dětem představila některé lovecké signály a hlaholy, které se používají při honu.

No a nechyběly ani soutěže, hry a praktické ukázky – razítkování, hod na lišku, zvuk souboje jelenů se zavřenýma očima, prohlídka lovecké zbraně, průzkum nábojnice, pohled puškohledem nebo chůze bosýma nohama po srsti různých lesních zvířat.

Beseda se nám moc líbila a slib, že příští rok budou i sokolníci a cvičený lovecký pejsek je pro naše nové, velké kamarády zavazující.

Děti ŠD

Karneval v naší školní družině má již svou tradici. Hodně dětí se dlouho před uspořádáním karnevalu těší a vybírají spolu s rodiči vhodnou masku. Naposledy jsem byl, byla za „Sněhurku“, čaroděje, nyní bych mohl, mohla za princeznu, vojáka.... . Jistě tak probíhá v myšlenkách každého dítěte příprava na karneval. Ve čtvrtek 23. 2. 2017 to vypuklo. Ve školní družině se sešlo hodně rozmanitých a krásných masek. Hemžilo se to princeznami, čaroději, indiány, vojáky. Děti si zasoutěžily, zatančily a absolvovaly i promenádu v maskách.

Měly možnost vyřádit se v různých kreativních a fyzických disciplínách. No a dospělí měli

nesnadný úkol, vybrat nejlepší a nejhezčí masky, což se nakonec po vzájemné domluvě podařilo. Ostatní děti ale nesmutnily, neboť všechny si nějakou tu dobrotu odnesly i s krásným zážitkem na hezky prožité čtvrteční odpoledne.

Lenka Jenišová, Pavla Koláčková

Maškarní1

Umět děti zabavit, k tomu je potřeba mnoho zkušeností. A to má lektor pan Jiří Sadila, který přišel 1.2.2017 do školního klubu a školní družiny. Zde předvedl své umění v oblasti žonglování. Pracoval s klasickými i netradičními předměty. To vše si potom vyzkoušely děti samotné. Žonglovaly se šátky, hůlkami, kužely, jezdily na minikole, na jednokolce, použily šlapadla a balanční desky. Vyzkoušely si také chůzi po laně jako provazochodci.

Přínosem tohoto odpoledne byla radost, trénink rovnováhy a koncentrace, zlepšení koordinace pohybu, rozvoj píle, vytrvalosti a v dnešní době důležitou spolupráci s ostatními.

Čas vyměřený pro tuto akci rychle uběhl, na chvíli jsme se ocitli jako v cirkuse. Už se těšíme na další žonglování a to tentokrát v létě venku.

Děti ŠK a ŠD

pizap.com14870832173141 Medium

Advent, ten předvánoční čas, kdy se všichni těšíme na nadcházející svátky. Každý toto období prožívá jinak. Naše školní družina hledáním nových zážitků a nápadů. Proto jsme si vyjeli na vánoční výlet na svátečně vyzdobený hrad Šternberk.

V rámci prohlídky vánočně vyzdobeným hradem jsme shlédli nejen symboly Vánoc a jejich tajemnou atmosféru, ale také jsme se dozvěděli něco o tradicích, které jsou s vánočním časem již odedávna neodmyslitelně spojovány. Je to stavění betlémů s jesličkami, koledování, příprava specifických jídel, rozesílání vánočních a novoročních pozdravů a přání a především zdobení stromečku a rozdávání dárků.

Podívali jsme se na to, jak se slavili Vánoce v době našich babiček a jejich předků a jak mohla vypadat vánoční výzdoba a oslava Vánoc v bohatém šlechtickém sídle.

Po prohlídce hradu následovala výtvarná dílnička, ve které si děti vytvořily mozaikový svícen. Po výborném hradním čaji a malé svačince ještě foto u venkovního betlému a honem do krásného autobusu, který nás odvezl až před školu.

Návštěva hradu nás krásně připravila na nejočekávanější den v roce – Štědrý den. A my už si přejeme, ať přijde co nejdřív.

Děti školní družiny

Byl čtvrtek 8. prosince. Celkem obyčejný den, pro někoho však o něco tajemnější.

Protože jsou dětičky v Sovičce ještě moc malé, pověřil Mikuláš nadělováním dárků Anděla. Ten dětem přinesl bohatou nadílku v podobě sladkostí a ovoce. Některé se Andílka i bály, některé trucovaly, ale dárečky chtěly všechny.

Na závěr si děti společně s maminkami vyrobily škrabošku čertíka.

Lenka Jenišová, Pavla Koláčková

pizap.com14815380047071 Medium