Na mnoha místech se v této době konají různé masopustní radovánky. Ani my nezůstali pozadu. Školní knihovna a školní družina v rámci celoroční spolupráce uspořádala pro děti v prostorách knihovny Pohádkovou maškarádu. Ve čtvrtek 27. února to v knihovně vypadalo, jako by ožily snad všechny princezny a princové, ježibaby a čarodějové, indiánky, víly, zvířátka, piráti i rytíři, co se najdou v knížkách.

Na začátku všichni netrpělivě očekávali vyhodnocení Pohádkového kvízu, který děti postupně vyplňovaly při pravidelných setkáních v knihovně. Po předání diplomů a odměn už následoval ten pravý karnevalový rej. Nikdo nebyl tím, kým ho známe, ale snad se bavili všichni. Jedna maska byla hezčí než druhá a nás čekal nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Pomohly nám děti, které svým potleskem a povzbuzováním určily vítěze. Karnevalové veselí na chvilku zklidnilo kolo zábavných hádanek. A tak nakonec každé dítko odcházelo s nějakou věcnou nebo sladkou odměnou.

A odměnou pro pořádající byly jiskřičky v očích rozesmátých dětí.

Petra Macháňová

101 1261 Medium 101 1283 Medium 101 1298 Medium 101 1326 Medium 101 1327 Medium  101 1371 Medium  101 1271 Medium  101 1272 Medium