V měsíci září a říjen probíhala na naší škole Osecká 315 soutěž ve sběru kaštanů. Této akce se zúčastnily třídy 1.stupně a celkem nasbíraly 1693 kg. Vítězem se stala třída 4.B s výsledkem 475 kg kaštanů. 2.místo obsadila třída 2. A s výsledkem 270 kg, 3. místo 4.A s 238 kg. Kaštany si odvezl Ing. Lubomír Klement na svou farmu, kterou děti znají, z týdne pro přírodu, kdy jim připravil pěkné dopoledne. Druhou půlka byla odvezena do Obůrky pod Hůrkou, která se nachází na konci obce směr Horní Těšice. V této oboře se můžou děti seznámit s jeleny, daňky, muflony, divočáky a další zvěří. Návštěvu obory můžeme doporučit i jako rodinný výlet. Marie Horká