V době prázdnin od 15. 7. do 20. 7. 2018 prožily naše děti ze Základní školy Osecká 315 týden plný rozličných aktivit v Litovelském Pomoraví. Během tvoření si vlastnoručně vyrobily melounové poháry, z nichž celý týden popíjely a pilně tak dodržovaly pitný režim. Zvládly si zhotovit dokonce i originální lapače snů pro lepší spaní. Poznávaly krásy tamější přírody, učily se poznávat rostliny, které zde rostou, a z těchto si vytvořily vlastní herbář. Bezpochyby největším zážitkem byla pro všechny jízda na koních, a to jednak v přírodě, ale i ve vnitřní jízdárně. Moc pěkný byl i výlet do Domu přírody a Rajské zahrady, kterážto je rovněž nazývána zahradou všech smyslů, syslů i nesmyslů, a v níž je možno vidět rozličné rostliny a živočichy z celého Litovelského Pomoraví v prostředí bylinné kláštěrní zahrady a venkovského dvorku. Už se těšíme naviděnou zase příští rok! Marie Horká a Pavla Koláčková