ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

V závěru roku přišla ohromná zpráva o úspěchu dvou našich žákyň v soutěži s názvem Svět očima dětí. Výtvarná soutěž se konala z iniciativy Ministerstva vnitra - obor tisku a public relations. V druhé kategorii určené pro 2. stupeň ZŠ pražskou porotu uchvátilo dílo Adély Grygarové a Terezy Važanské ze třídy 6. B. Dívky tři týdny pracovaly na vytvoření plakátu a to na téma Ochrana osobních údajů. Technika koláže, písma a barevného obtisku s ikonkami mobilních aplikací v kombinaci s osobitý provedením a nábojem vyneslo plakátu a dívkám 3. místo v celorepublikové soutěži. Gratulujeme!

                                                             Tereza   Schwanzerová

soutěž7 Medium