ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Konečně jsme se dočkali školního výletu, na který jsme se moooc těšili. První, druhé a třetí třídy jely autobusem k pohádkovému hradu Bouzov.

V uzavřeném a pěkném areálu na nás čekal historický program s názvem "Rytíři a lapkové". Před zahájením programu jsme vyšlapali 52 schodů "Trojského koně" -15 metrů vysokého a tím i největšího na světě, který slouží jako rozhledna. (Je to kopie koně, který stál na Helfštýně. Ten už se prý rozpadl.)

Taky jsme si vyzkoušeli střelbu z kuše do terče divočáka. Pak následoval historický program, kterého se postupně zúčastňovali i přítomní žáci.

Viděli jsme středověké zbraně i přilbice, rozfoukávání doutnáku a následné zapálení střelného prachu v husitské pušce. Líbilo se nám i pohádkové divadelní představení "Uloupený poklad". Celý dopolední program byl zakončen pážecími a rytířskými turnaji. Samozřejmě jsme stihli utratit i všechny penízky od rodičů za pěkné suvenýry. Spokojeni a bez úrazu jsme se po půl druhé vrátili do školy.

                                                                          Žáci prvních, druhých a třetích tříd

SAM 2308 Medium