Konečně jsme se dočkali školního výletu, na který jsme se moooc těšili. První, druhé a třetí třídy jely autobusem k pohádkovému hradu Bouzov.

V uzavřeném a pěkném areálu na nás čekal historický program s názvem "Rytíři a lapkové". Před zahájením programu jsme vyšlapali 52 schodů "Trojského koně" -15 metrů vysokého a tím i největšího na světě, který slouží jako rozhledna. (Je to kopie koně, který stál na Helfštýně. Ten už se prý rozpadl.)

Taky jsme si vyzkoušeli střelbu z kuše do terče divočáka. Pak následoval historický program, kterého se postupně zúčastňovali i přítomní žáci.

Viděli jsme středověké zbraně i přilbice, rozfoukávání doutnáku a následné zapálení střelného prachu v husitské pušce. Líbilo se nám i pohádkové divadelní představení "Uloupený poklad". Celý dopolední program byl zakončen pážecími a rytířskými turnaji. Samozřejmě jsme stihli utratit i všechny penízky od rodičů za pěkné suvenýry. Spokojeni a bez úrazu jsme se po půl druhé vrátili do školy.

Žáci prvních, druhých a třetích tříd

SAM 2308 Medium