ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Tradicí naší třídy je každoroční setkání s rodiči a dětmi v klášterní zahradě, kde společně trávíme příjemné odpoledne plné her, táboráku a vlastnoručně uvařeného kotlíkového guláše. Tentokrát to pro nás bylo výjimečné, loučili jsme se s pátou třídou, a proto jsme se rozhodli, že budeme stanovat.

Na tuto akci se vždy velice těšíme, čekají nás totiž nejen dobroty, které pro nás připraví rodiče, ale i hry, soutěže a večerní stezka odvahy. Letos se akce konala v pátek 15. června 2018. Překvapením dne bylo vystoupení dětí s pohádkou Sněhurka a čtyři trpaslíci, kterou si sami děti napsaly. Večer nás navštívila Bílá paní, která nám rozdala spoustu dobrot.

Náš den se nám velice vydařil, s nostalgií jsme vzpomínali na celý první stupeň na ZŠ Osecká 315 a doufáme, že i na druhém nám bude tak skvěle.

Eva Mikešková a žáci 5. A

klast01 Medium

 

klast02 Medium