ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Náš školní team Oxidanti, tvořený Michaelou Petrášovou, Michalou Škanderovou, Karolínou Spáčilovou, Josefem Zámorským, Klárou Krejzovou, Radkou Lauberovou, Ondřejem Podepřelem, Filipem Spiersem, Tadeášem Urbanem a Ondřejem Ohlídalem z 8. třídy, byl 14. června 2018 v Praze na slavnostním vyhlášení výsledků celorepublikové školní soutěže na téma klimatické změny s názvem CO2 liga.

V historické budově Senátu ČR jsme převzali diplomy, pamětní listy a odměny za naši práci z rukou paní senátorky Seitlové. Obsadili jsme 2. místo z celkového počtu 70 přihlášených Základních a Středních škol z celé ČR, což považujeme za obrovský úspěch. Byl to pro nás úžasný zážitek a ze soutěže si odnášíme spoustu nových a zajímavých informací i zkušeností.

Po vyhlášení výsledků jsme si mohli s průvodcem prohlédnout celou budovu Valdštejnského paláce a dokonce jsme mohli nahlédnout i do jednacího sálu Senátu. Na závěr jsme si prohlédli také Valdštejnskou zahradu a část historického Starého města.

Mgr. Suchánková Martina – koordinátor soutěže CO2 liga pro naši školu

oxi01 Medium

 

 

oxi 02 Medium