ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Jistě všichni znáte populární písničky jako Nes mě loďko ke břehu nebo Já ti prstýnek dám. Všechny tyto známé melodie se prolínaly sálem ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou při vystoupení dramatického kroužku při ZŠ Osecká 315. Dramatický kroužek tentokrát se svým druhým vystoupením nacvičil nejen text pohádky, ale i písničky ze známého filmu Zlatovláska.

            Ve čtvrtek 14. června 2018 vystoupilo 14 dětí s nacvičenou pohádkou paní Markéty Dujsíkové o krásné zlatovlasé panně a sluhovi Jiříkovi, kteří překonali nástrahy zlého krále z Černého zámku a žili šťastně až do smrti.

            Během čtyř vystoupení si je poslechli nejen žáci ZŠ a MŠ, ale i rodiče a široká veřejnost, kteří je odměnili velkým potleskem. Podali totiž skvělý výkon, za který by se nemuseli stydět ani profesionální herci.

Poděkování patří nejen sponzorům, městu Lipník nad Bečvou, společnosti Teplo, a. s. a ZŠ Osecká 315, ale též kolegům, paní Květě Kohoutkové a společnosti Noe za kostýmy, vedení ZUŠ A. Dvořáka, panu Michalu Novákovi za video a foto dokumentaci, panu Břetislavu Motáňovi za ozvučení celého vystoupení.

                                                                   Eva Mikešková  

Zlatovláska Medium