Jistě všichni znáte populární písničky jako Nes mě loďko ke břehu nebo Já ti prstýnek dám. Všechny tyto známé melodie se prolínaly sálem ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou při vystoupení dramatického kroužku při ZŠ Osecká 315. Dramatický kroužek tentokrát se svým druhým vystoupením nacvičil nejen text pohádky, ale i písničky ze známého filmu Zlatovláska.

Ve čtvrtek 14. června 2018 vystoupilo 14 dětí s nacvičenou pohádkou paní Markéty Dujsíkové o krásné zlatovlasé panně a sluhovi Jiříkovi, kteří překonali nástrahy zlého krále z Černého zámku a žili šťastně až do smrti.

Během čtyř vystoupení si je poslechli nejen žáci ZŠ a MŠ, ale i rodiče a široká veřejnost, kteří je odměnili velkým potleskem. Podali totiž skvělý výkon, za který by se nemuseli stydět ani profesionální herci.

Poděkování patří nejen sponzorům, městu Lipník nad Bečvou, společnosti Teplo, a. s. a ZŠ Osecká 315, ale též kolegům, paní Květě Kohoutkové a společnosti Noe za kostýmy, vedení ZUŠ A. Dvořáka, panu Michalu Novákovi za video a foto dokumentaci, panu Břetislavu Motáňovi za ozvučení celého vystoupení.

Eva Mikešková

Zlatovláska Medium