ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Ve čtvrtek 7. 6. 2018 jsme vyrazili do Brna na školní výlet. Cílem výletu byla návštěva zábavního centra Vida Brno s interaktivními exponáty. Mohli jsme si zkusit odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo, zahrát si vybíjenou v místnosti, která se pohybovala, nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku. Také jsme se naučili dát první pomoc a ocitli se ve vlastním srdci, kde jsme zjistili, jak naše srdíčko pracuje. Po areálu jsme se pohybovali po průlezkách a skluzavkách. Každý si zde našel to, co ho zajímá. Byla to velká legrace!                   

                                                                             Žáci 5. ročníku

vida Medium