ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Ve čtvrtek 10. května se vydali žáci 6. tříd do lesa u Podhoří, protože po březnové vichřici byl do lesů v okolí pramene Odry z bezpečnostních důvodů zakázán vstup. Během lekce lesní pedagogiky stopovali zvěř, hledali trofeje, poznávali lesní flóru a naučili se určit výšku, obvod  a průměr stromů. Dozvěděli se také o práci lesníků. Za svou aktivitu obdrželi malou odměnu. Akce proběhla s finanční podporou města Lipníka nad Bečvou.

                                                            Mgr. Martina Suchánková

peklo01

 

 

peklo 02