Jak jsme vás již informovali, naši osmáci se přihlásili do soutěže CO2 liga, v rámci které plní různé úkoly vztahující se k měnícímu se klimatu a našemu městu. V pátém a posledním kole soutěže dostali za úkol vymyslet a realizovat taková opatření, která by našemu městu prospěla v boji se suchem či povodněmi.

Rozhodli jsme se vysadit alespoň jeden strom v blízkosti Bečvy, který by přispěl k snížení vysoké vody a zároveň by se jednalo i o opatření pro zmírnění sucha.

Oslovili jsme paní Ing. Pospíšilovou z Odboru životního prostředí Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Ta nám vyšla ochotně vstříc. Společně jsme vybrali strom, který zasadíme a paní inženýrka nám zajistila jeho dodání.

Zvolili jsme lípu srdčitou, která je jednak symbolem města Lipníka a také je typická pro lužní lesy, takže se u řek přirozeně vyskytuje. Kontaktovali jsme také pana Zobaníka z Technických služeb, který nám pomohl vybrat vhodné místo pro naši lípu.

Zasadili jsme ji 15. května a opatřili cedulkou. Při sázení jsme se pěkně zapotili a tak nám ani nevadilo, když se rozpršelo. Alespoň nám to lípu hned zalilo. Doufáme, že se jí bude dobře dařit.

Chtěli bychom také poděkovat panu starostovi Ing. Přikrylovi, paní místostarostce Daně Navrátilové a paní senátorce RNDr. Seitlové, kteří nás vlídně přijali na radnici, vyslechli si trpělivě prezentaci naší celoroční aktivity v soutěži a poskytli nám cenné rady.

Děkujeme. Team Oxidanti, 8. třída, ZŠ Osecká 315, Lipník and Bečvou.

web setkání na radnici Medium

web setkání s paní senátorkou Medium

web výsadba lípy 3 Medium