Dne 16. 5. 2018 proběhl 21. ročník pěvecké soutěže žáků 1. stupně Skřivánek.

V první kategorii zazpívaly děti prvních a druhých ročníků a ve druhé kategorii žáci třetích, čtvrtých a pátých ročníků. Určené téma byla lidová a libovolná píseň.

Do soutěže se zapojily Základní školy Osecká 315, Hranická, Osecká 301 z Lipníka nad Bečvou a Základní škola z Týna nad Bečvou.

Titul Skřivánka s nejkrásnějším hláskem získala v mladší kategorii Magdaléna Zemanová ze ZŠ Hranická, na druhém místě se umístila Tina Řezáčová ze ZŠ Osecká 315 a třetí místo obsadila Kristýna Linhartová ze ZŠ Osecká 315 .Ve starší kategorii vyhrála první místo Běla Zenáhlová ze ZŠ Hranická, druhé místo získala Marie Plachká ze ZŠ Osecká 315 a na třetím místě se umístila Tereza Hostášková ze ZŠ Osecká 315.

Za finančního přispění ve formě grantu Města Lipníka nad Bečvou obdrželi soutěžící hodnotné ceny a diplomy. Vítězům a všem účastníkům děkujeme a srdečně blahopřejeme !

Mgr. Alice Hradilová