ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

26.4.2018 se žáci naší školy vydali do Prahy na unikátní výstavu originálních mumií. Tato výstava se v Evropě koná poprvé. Na výstavě jsme objevili zákonitosti přírodní mumifikace, zažili atmosféru starověkého Egypta, pohřebních rituálů a mýtických příběhů. Seznámili jsme se s historií mumifikace na území České republiky. Prošli jsme se Údolím králů, místem, kde se ve starověkém Egyptě pohřbívali faraóni.
Po výstavě jsme si stihli prohlídnout historickou Prahu.
                                Denisa Koláčková

mumie2 Medium

 

mumie3 Medium