ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Krásný slunečný víkend 14. a 15. dubna 2018 strávily děti z dramatického kroužku při ZŠ Osecká 315 v Olomouci na krajské přehlídce divadelních souborů Poděs.

Žáci se představili pohádkou o našem malebném městečku Lipníku s názvem O Jírovi a Johance. Ve velké konkurenci byli nejmladším zúčastněným souborem, přesto za svůj výkon obdrželi obrovský aplaus.

Naši malí herci se inspirovali při sledování vystoupení ostatních souborů, zahráli si spoustu nových her v dramatických dílnách, které vedli zkušení pedagogové dramatické výchovy. Z celého programu byli nadšení. Kromě věcných odměn si odnesli velké množství zážitků a hereckých zkušeností.

                                                                  Mgr. Eva Mikešková 

podes Medium