ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Hlavní myšlenkou této akce je šířit povědomí o holocaustu prostřednictvím veřejného čtení jmen obětí holocaustu a zároveň tím uctít památku obětí rasového pronásledování během 2. světové války.
Tento maraton čtení jmen a stručných osudů zavražděných žen, dětí a mužů proběhl 14. dubna od 14 do 16 hodin v bývalé Lipenské synagoze a dalších patnácti městech České republiky.
Kromě zástupců města a široké veřejnosti se tohoto pietního aktu zúčastnili také zástupci lipenských škol.
Jménem naší školy četli jména obětí nacistické perzekuce Ondřej Ohlídal a Radka Lauberová z 8. třídy. Je chvályhodné, že ani mladé generaci není téma holocaustu lhostejné.

Mgr. Suchánková Martina

jom ha soa 2 Medium