Název: Jaloveček (Jalovec)
Místo: Vsetín
Pořadatel: Muzeum Regionu Valašsko Vsetín
Soutěžící žáci: Knolová, Rýznarová, Petrželová, Spáčilová, Škanderová
Jako vstupenka do soutěže sloužil obrázek A3 na téma Voda, základ života, který namalovala Natálie Rýznarová. Pak soutěžící čekal 45 min. test na téma Voda a život kolem ní. Potom přišla na řadu praktická část, v níž žáci chodili po prostorách a expozicích zámeckého muzea a určovali názvy vodních živočichů.  Naše družstvo bylo velmi úspěšné v praktické části (5. místo), ale bohužel v testové části se jim tři úkoly nepovedly a tak výsledkem bylo až 15. místo (z 19. zúčastněných družstev). Problémy jim dělaly místopisné informace a plánování protipovodňových opatření. Na závěr se žáci dozvěděli správné odpovědi a byli odměněni účastnickými listy a drobnými dárky.

Martina Suchánková

jalovec Medium