ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Ve středu 14. března 2018 se rozjelo 5 žáků třídy 5. A na vsetínský zámek, aby reprezentovali naši školu na přírodovědné soutěži Jaloveček. Letos proběhlo již sedmé kolo soutěže. Naše škola se jej účastnila poprvé. Poprvé to bylo i pro Zdeňka Omastu, Tomáše Anderlu, Martina Románka, Nelu Osmančíkovou a Michaelu Matouškovou.

Tématem letošního roku byla Voda a život v ní i kolem ní. První část soutěže byl test, ve kterém žáci prokazovali své znalosti z oblasti přírodovědy. Ve druhé části soutěže se děti podívaly do prostorů zámku, kde byly organizovány didaktické hry a kvízy.

Po vyhlášení jsme si mohli prohlédnout muzeum. Žákům se nejvíce líbily expozice válečných zbraní a tetování.

Ve velké konkurenci dvaceti dalších týmů se sice naši žáci neumístili, ale odnesli si Pamětní list, drobné dárky a spoustu nových zkušeností.

Eva Mikešková

jalovecek Medium