Ve středu 14. března 2018 se rozjelo 5 žáků třídy 5. A na vsetínský zámek, aby reprezentovali naši školu na přírodovědné soutěži Jaloveček. Letos proběhlo již sedmé kolo soutěže. Naše škola se jej účastnila poprvé. Poprvé to bylo i pro Zdeňka Omastu, Tomáše Anderlu, Martina Románka, Nelu Osmančíkovou a Michaelu Matouškovou.

Tématem letošního roku byla Voda a život v ní i kolem ní. První část soutěže byl test, ve kterém žáci prokazovali své znalosti z oblasti přírodovědy. Ve druhé části soutěže se děti podívaly do prostorů zámku, kde byly organizovány didaktické hry a kvízy.

Po vyhlášení jsme si mohli prohlédnout muzeum. Žákům se nejvíce líbily expozice válečných zbraní a tetování.

Ve velké konkurenci dvaceti dalších týmů se sice naši žáci neumístili, ale odnesli si Pamětní list, drobné dárky a spoustu nových zkušeností.

Eva Mikešková

jalovecek Medium