„V malém městečku Lipník žil mládenec Jíra se svou Johankou. Jíra byl hrnčíř, jak se patří, a Johanka zase uměla napéci perníčky. Každou neděli chodili ti dva spolu prodávat svoje zboží na trh…“ takto zní úvodní slova pohádky O Jírovi a Johance, kteří svou láskou překonají zlobu a nenávist zlé sestry Dory.

Žáci naší školy se s tímto příběhem, podle scénáře Markéty Dujsíkové, vydali do Přerova na okresní přehlídku divadelních souborů, která se konala v úterý 13. 3. 2018. Děti podaly profesionální výkony, za které by se nemuseli stydět ani skuteční herci. Naši umělci svým vystoupením upoutali porotu natolik, že postupují do krajského kola v Olomouci, které se bude konat 14. 4. 2018.

Tuto pohádku budete moci zhlédnout v Kulturním domě Echo 15. května 2018. Srdečně Vás všechny zveme!

Mikešková Eva

divadlo Medium