ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

„V malém městečku Lipník žil mládenec Jíra se svou Johankou. Jíra byl hrnčíř, jak se patří, a Johanka zase uměla napéci perníčky. Každou neděli chodili ti dva spolu prodávat svoje zboží na trh…“ takto zní úvodní slova pohádky O Jírovi a Johance, kteří svou láskou překonají zlobu a nenávist zlé sestry Dory.

Žáci naší školy se s tímto příběhem, podle scénáře Markéty Dujsíkové, vydali do Přerova na okresní přehlídku divadelních souborů, která se konala v úterý 13. 3. 2018. Děti podaly profesionální výkony, za které by se nemuseli stydět ani skuteční herci. Naši umělci svým vystoupením upoutali porotu natolik, že postupují do krajského kola v Olomouci, které se bude konat 14. 4. 2018.

Tuto pohádku budete moci zhlédnout v Kulturním domě Echo 15. května 2018. Srdečně Vás všechny zveme!

Mikešková Eva

divadlo Medium