ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Zdejší zámek je pro veřejnost zpřístupněný od roku 2016. Můžeme zde spatřit nejcennější krajinářskou romantiku v České republice. Proto se dne 25. 5. 2017 rozjela naše školní družina do těchto míst. Po obědě pro nás přijel krásný autobus a hurá na výlet. Zde na nás už čekal připravený program. Pořadatelé provedli děti zámeckým parkem, kde je hravou formou (plnění úkolů) seznámili s  faunou a flórou. Děti si nezapomněly prohlédnout i Červenou věž.

V krásně upraveném parku jsme se nasvačili a hurá za Kukym. V zámku je muzeum díla otce i syna Zdeňka a Jana Svěráka. Prohlídka expozic je zaměřená na filmová díla - Obecná škola, Kolja, Vratné lahve, Tři bratři, Tmavomodrý svět. Ale co nejvíce bavilo nás? No přece náš “ Kuky“. Náš plyšový medvídek je oblíbená hračka chlapce Ondry, která končí po maminčině úklidu u popelnice. Tím ale jeho existence nekončí. Chce se dostat zpět domů. Cestou ze skládky v lese potkává spoustu podivných lesních bytostí, s nimiž zažije neuvěřitelné dobrodružství, a to vše jsme mohli zhlédnout i my. A navíc! Víte, že se Kuky dokonce šije v Lipníku nad Bečvou ve firmě „NOE“? Z původní představy pana režiséra, že hračka by měla být vystlaná slámou nebo hoblinami a ušitá z vyšisované látky, se zde dopracovali k praktické verzi  takového fešáka. A o tom pan Svěrák natočil film „Jak se šije Kuky".

Před večerem jsme se vrátili spokojeně domů a mnohým z nás se o Kukym a jeho dobrodružstvích i zdálo.                                                                                        Marie Horká

výlet432 Medium