Zdejší zámek je pro veřejnost zpřístupněný od roku 2016. Můžeme zde spatřit nejcennější krajinářskou romantiku v České republice. Proto se dne 25. 5. 2017 rozjela naše školní družina do těchto míst. Po obědě pro nás přijel krásný autobus a hurá na výlet. Zde na nás už čekal připravený program. Pořadatelé provedli děti zámeckým parkem, kde je hravou formou (plnění úkolů) seznámili s  faunou a flórou. Děti si nezapomněly prohlédnout i Červenou věž.

V krásně upraveném parku jsme se nasvačili a hurá za Kukym. V zámku je muzeum díla otce i syna Zdeňka a Jana Svěráka. Prohlídka expozic je zaměřená na filmová díla - Obecná škola, Kolja, Vratné lahve, Tři bratři, Tmavomodrý svět. Ale co nejvíce bavilo nás? No přece náš “ Kuky“. Náš plyšový medvídek je oblíbená hračka chlapce Ondry, která končí po maminčině úklidu u popelnice. Tím ale jeho existence nekončí. Chce se dostat zpět domů. Cestou ze skládky v lese potkává spoustu podivných lesních bytostí, s nimiž zažije neuvěřitelné dobrodružství, a to vše jsme mohli zhlédnout i my. A navíc! Víte, že se Kuky dokonce šije v Lipníku nad Bečvou ve firmě „NOE“? Z původní představy pana režiséra, že hračka by měla být vystlaná slámou nebo hoblinami a ušitá z vyšisované látky, se zde dopracovali k praktické verzi  takového fešáka. A o tom pan Svěrák natočil film „Jak se šije Kuky".

Před večerem jsme se vrátili spokojeně domů a mnohým z nás se o Kukym a jeho dobrodružstvích i zdálo.                                                                                        Marie Horká

výlet432 Medium