ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Oslavy Dne Země na naší škole začaly již 18. dubna, kdy se žáci 6., 7. a 8. tříd zúčastnily v kulturním domě Echo výukového zábavního programu o Hranické propasti pod vedením Pavla Nováka. Ve středu 19. dubna si žáci 6. třídy prohlédli interaktivní výstavu Příroda Olomouckého kraje ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Sedmáci navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně a oblast kolem Hranické propasti. Osmáci se v tento den dozvěděli jak funguje čistírna odpadních vod v  našem městě.Ve čtvrtek deváťáci obdivovali  exotické rostliny v Botanické zahradě a sbírkových sklenících výstaviště Flora v Olomouci a ti odvážnější si mohli vyzkoušet hru Paintball. V pátek žáci 7. třídy uklidili oblast kolem Bečvy od odpadků. Stejně jako loni jich zde našli velké množství, které stačilo na naplnění celého kontejneru. Osmáci a deváťáci se v tento den zúčastnili cyklistické vyjížďky do přírody. 26. dubna se žáci 6. tříd vypravili na lesní pedagogiku k pramenům řeky Odry a navštívili také pietní místo u pomníku v Zákřovském Žalově. Celou akci završí 5. května cestopisná přednáška pro 8. a 9. třídy, tentokrát o Vietnamu.

Mgr. Suchánková Martina

Honza431 Medium