Oslavy Dne Země na naší škole začaly již 18. dubna, kdy se žáci 6., 7. a 8. tříd zúčastnily v kulturním domě Echo výukového zábavního programu o Hranické propasti pod vedením Pavla Nováka. Ve středu 19. dubna si žáci 6. třídy prohlédli interaktivní výstavu Příroda Olomouckého kraje ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Sedmáci navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně a oblast kolem Hranické propasti. Osmáci se v tento den dozvěděli jak funguje čistírna odpadních vod v  našem městě.Ve čtvrtek deváťáci obdivovali  exotické rostliny v Botanické zahradě a sbírkových sklenících výstaviště Flora v Olomouci a ti odvážnější si mohli vyzkoušet hru Paintball. V pátek žáci 7. třídy uklidili oblast kolem Bečvy od odpadků. Stejně jako loni jich zde našli velké množství, které stačilo na naplnění celého kontejneru. Osmáci a deváťáci se v tento den zúčastnili cyklistické vyjížďky do přírody. 26. dubna se žáci 6. tříd vypravili na lesní pedagogiku k pramenům řeky Odry a navštívili také pietní místo u pomníku v Zákřovském Žalově. Celou akci završí 5. května cestopisná přednáška pro 8. a 9. třídy, tentokrát o Vietnamu.

Mgr. Suchánková Martina

Honza431 Medium