Na naší škole již tradičně probíhá při příležitosti Dne Země projekt nazvaný Týden pro přírodu. Letos se uskutečnil v týdnu od 18. do 21. dubna 2017.

Mladší žáci zahájili týden Lesní pedagogikou na chatě VLS Heřmánky. Ze všech aktivit byli nadšeni, ale nejvíc je zaujalo pozorování dalekohledem z posedu a závody v tahání dřeva.

Starší žáci začali projekt účastí na besedě v lipenském Echu, kde napjatě sledovali vyprávění vlastních zkušeností Pavla Nováka s potápěním v Hranické propasti.

Dalšími akcemi Týdne pro přírodu byla návštěva Zbrašovských aragonitových jeskyní, Vlastivědného muzea a botanické zahrady Olomouc, výlet na kolech do údolí Krkavce nebo exkurze do čistírny odpadních vod našeho města.

Nechyběla ani návštěva Sběrného dvoru a úklid v okolí skateparku, kde si žáci uvědomili nutnost třídění odpadu a péči o přírodu.

Celý týden byl nabitý přírodovědnými činnostmi, úkoly i aktivitami pro všechny žáky, kteří k nim přistupovali zodpovědně a s radostí. Uvědomili si, že o přírodu musíme pečovat po celý rok, aby nám dávala svou sílu a radost.

I přes velmi chladné počasí se nám Týden pro přírodu opět vydařil.

Mgr. Jana Horalíková

týden pro přírodu Medium