vítání jara Medium

Vítání jara symbolizuje odcházení zimy a obnovu života v přírodě. Stalo se pěkným zvykem – letos již počtvrté - vítání jara společně se všemi dětmi. 21. března se na nám. T.G.M. se sešly děti základních a mateřských škol, kde jaro přivítaly veselou písničkou a vypustily barevné balonky. Na 17 stanovištích byl připraven program s nabídkou jarního tvoření pro děti i širokou veřejnost. Všichni si mohli vytvořit čápa na komíně, kočičky, vážky, kvítečka, berušky, ovečky a další výrobky související s jarem. Děti i jejich rodiče do workshopu zapojili a odnesli si spoustu výrobků na jarní výzdobu bytů a svých pokojíčků.

Sluníčko bylo zubaté, chvílemi pofukoval nepříjemný vítr, ale snad další dny přinese teplo a sluníčko tak, jak tomu na jaře má být.

Velký dík patří nejen všem dětem u stánků a návštěvníkům, ale také městu Lipníku, které podporovalo tuto akci grantem.

Marie Horká