ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodila princezna Růženka. Přizvané sudičky daly Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí.
Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkla nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi
Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit?
Tak takhle začínal pohádkový muzikál O Šípkové Růžence na motivy bratří Grimmů, v podání herců Divadelní společnosti Julie Jurištové v Novém Jičíně ve čtvrtek
9. března. Malé posluchače pohádka zaujala zajímavými kulisami, poutavým dějem
a profesionálními hereckými výkony.
Na závěr si mladí diváci mohli spolu herci zatančit na prknech, co znamenají svět.
A co bylo na pohádce nejhezčí? Přece to, že láska všechno překoná a je vždy silnější
než zlo.

Collage Fotor Medium