ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

„Alice a Dana byly kamarádky na život a na smrt…“

Těmito slovy začal úryvek z knihy Radka Daniela, kterou přednesla žákyně Kristýna Hynčicová ze 4. A na okresní přehlídce dětských recitátorů v Přerově.   Kristýna za svůj poutavý přednes úryvku o vztahu dvou kamarádek získala 2. místo a postupuje do krajského kola v Olomouci.

Společně s Kristýnou zaujala porotu Julie Poláková z 8. třídy básní Oblázek od Jiřího Žáčka a úryvkem Z deníku praktické dívky Zuzany od Jiřího Suchého. Ve své kategorii obsadila 3. místo a rovněž postupuje do krajského kola.

Okresního kola přehlídky dětských recitátorů, které se uskutečnilo ve Středisku volného času Atlas a Bios v Přerově, se kromě Kristýny a Julie zúčastnily další čtyři žákyně: Alice Tomková, Kristýna Banarová, Tereza Hostášková a Barbora Chlápková.

Všechna děvčata podala skvělý výkon. Děkujeme jim za výbornou reprezentaci nejen naší školy, ale i našeho města. Kristýně a Julii budeme držet palce v krajském kole.

 

                                                                           Eva Mikešková

Recsoutez