„Alice a Dana byly kamarádky na život a na smrt…“

Těmito slovy začal úryvek z knihy Radka Daniela, kterou přednesla žákyně Kristýna Hynčicová ze 4. A na okresní přehlídce dětských recitátorů v Přerově.   Kristýna za svůj poutavý přednes úryvku o vztahu dvou kamarádek získala 2. místo a postupuje do krajského kola v Olomouci.

Společně s Kristýnou zaujala porotu Julie Poláková z 8. třídy básní Oblázek od Jiřího Žáčka a úryvkem Z deníku praktické dívky Zuzany od Jiřího Suchého. Ve své kategorii obsadila 3. místo a rovněž postupuje do krajského kola.

Okresního kola přehlídky dětských recitátorů, které se uskutečnilo ve Středisku volného času Atlas a Bios v Přerově, se kromě Kristýny a Julie zúčastnily další čtyři žákyně: Alice Tomková, Kristýna Banarová, Tereza Hostášková a Barbora Chlápková.

Všechna děvčata podala skvělý výkon. Děkujeme jim za výbornou reprezentaci nejen naší školy, ale i našeho města. Kristýně a Julii budeme držet palce v krajském kole.

Eva Mikešková

Recsoutez