ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Umět děti zabavit, k tomu je potřeba mnoho zkušeností. A to má lektor pan Jiří Sadila, který přišel 1.2.2017 do školního klubu a školní družiny. Zde předvedl své umění v oblasti žonglování. Pracoval s klasickými i netradičními předměty. To vše si potom vyzkoušely děti samotné. Žonglovaly se šátky, hůlkami, kužely, jezdily na minikole, na jednokolce, použily šlapadla a balanční desky. Vyzkoušely si také chůzi po laně jako provazochodci.

Přínosem tohoto odpoledne byla radost, trénink rovnováhy a koncentrace, zlepšení koordinace pohybu, rozvoj píle, vytrvalosti a v dnešní době důležitou spolupráci s ostatními.

Čas vyměřený pro tuto akci rychle uběhl, na chvíli jsme se ocitli jako v cirkuse. Už se těšíme na další žonglování a to tentokrát v létě venku.

                                                                         Děti ŠK a ŠD

pizap.com14870832173141 Medium