ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Advent, ten předvánoční čas, kdy se všichni těšíme na nadcházející svátky. Každý toto období prožívá jinak. Naše školní družina hledáním nových zážitků a nápadů. Proto jsme si vyjeli na vánoční výlet na svátečně vyzdobený hrad Šternberk.

V rámci prohlídky vánočně vyzdobeným hradem jsme shlédli nejen symboly Vánoc a jejich tajemnou atmosféru, ale také jsme se dozvěděli něco o tradicích, které jsou s vánočním časem již odedávna neodmyslitelně spojovány. Je to stavění betlémů s jesličkami, koledování, příprava specifických jídel, rozesílání vánočních a novoročních pozdravů a přání a především zdobení stromečku a rozdávání dárků.

Podívali jsme se na to, jak se slavili Vánoce v době našich babiček a jejich předků a jak mohla vypadat vánoční výzdoba a oslava Vánoc v bohatém šlechtickém sídle.

Po prohlídce hradu následovala výtvarná dílnička, ve které si děti vytvořily mozaikový svícen. Po výborném hradním čaji a malé svačince ještě foto u venkovního betlému a honem do krásného autobusu, který nás odvezl až před školu.

Návštěva hradu nás krásně připravila na nejočekávanější den v roce – Štědrý den. A my už si přejeme, ať přijde co nejdřív.

                                                             Děti školní družiny

pizap.com14822411413721