Žáci šestých tříd naší školy, kteří v minulém školním roce vyhráli výtvarnou soutěž Jaro v lese, se za odměnu mohli ve čtvrtek 15. prosince zúčastnit programu lesní pedagogiky na Libavé. Lesy na Libavé byly pocukrované čerstvým sněhem a panovala tu vánoční nálada a klid. Děti si s sebou přinesli sušené ovoce, čerstvá jablka, mrkve, řepu, sušené pečivo či kukuřičné zrno a lojové koule pro ptáky. Těmi potom ozdobili stromky a připravili tak zvířatům a ptákům příjemné a chutné vánoční překvapení. Potom se šli ohřát do lovecké chaty, kde si mohli prohlédnout různé trofeje a dozvědět se něco o jejich původních majitelích. Nejvíce se děti pobavily, když zkoušely napodobit zvuky jelenů či srnců. Z her je nejvíce zaujala hra na rysa, kterou si zahrají také na jaře, kdy se opět chystají na návštěvu Libavé a k prameni Odry.

Mgr. Suchánková Martina

pizap.com14822404418531