ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Žáci šestých tříd naší školy, kteří v minulém školním roce vyhráli výtvarnou soutěž Jaro v lese, se za odměnu mohli ve čtvrtek 15. prosince zúčastnit programu lesní pedagogiky na Libavé. Lesy na Libavé byly pocukrované čerstvým sněhem a panovala tu vánoční nálada a klid. Děti si s sebou přinesli sušené ovoce, čerstvá jablka, mrkve, řepu, sušené pečivo či kukuřičné zrno a lojové koule pro ptáky. Těmi potom ozdobili stromky a připravili tak zvířatům a ptákům příjemné a chutné vánoční překvapení. Potom se šli ohřát do lovecké chaty, kde si mohli prohlédnout různé trofeje a dozvědět se něco o jejich původních majitelích. Nejvíce se děti pobavily, když zkoušely napodobit zvuky jelenů či srnců. Z her je nejvíce zaujala hra na rysa, kterou si zahrají také na jaře, kdy se opět chystají na návštěvu Libavé a k prameni Odry.

                                                   Mgr. Suchánková Martina

pizap.com14822404418531