ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

V pondělí 5. prosince nás čekalo netradiční vyučování. Všechny třídy na prvním stupni byly plné čertů, andílků a Mikulášů. Paní učitelky pro nás připravily zábavné vyučování – čertovský diktát, andělské počítání a jiné.
My jsme ale s napětím očekávali, co přijde … Při bušení na dveře a řinčení řetězů v nás byla malá dušička. Ctihodný pan Mikuláš měl Velkou knihu hříchů, čerti pytel s řetězy a andělé košíky plné dobrot. Každý z nás měl pro Mikuláše připravenou básničku nebo písničku a za ni obdržel sladký balíček. Ti největší hříšníci dostali brambory a uhlí a museli přísahat, že se polepší.

                                     Žáci prvního stupně ZŠ