ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Dne 29. listopadu 2016 se žáci naší školy zúčastnili základního kola soutěže Naší přírodou pořádanou Biologickou stanicí v Přerově a přivezli trojnásobné vítězství. V kategorii mladších žáků se dařilo Karolíně Spáčilové v oboru Společenstva lidských sídel a Michaele Petrášové v oboru Vodní společenstva. Třetí výhru nám zajistila v kategorii starších žáků Karolína Honešová v oboru Společenstev lidských sídel. Vítězové si zajistili postup do finále, které se bude konat v březnu a také účast v odměnovém zájezdu na některou přírodovědecky cennou lokalitu v květnu.

Soutěže se dále zúčastnili Kateřina Gondová, Ondřej Ohlídal a Jaroslav Klika, kteří obsadili těsně 2. místa. Markéta Hradílková a Jan Pospíšil po závěrečném souboji brali 3. místo.

Děkujeme všem soutěžícím, kteří úspěšně reprezentovali naši školu a gratulujeme vítězům.

Mgr. Suchánková Martina

 

                                           pizap.com14805814899191 Medium