ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Ve dnech 20. a 21. ledna 2015  se dostavilo k zápisu do 1. tříd 63 předškoláků.
Všichni pečlivě a zodpovědně plnili první školní úkoly. Děti nejprve kreslily obrázek,
nejlépe postavu, poznávaly obrázky zvířat, ovoce, zeleniny a barvy. Dalším úkolem bylo
vypravovat vybranou pohádku podle obrázků nebo zarecitovat či zazpívat.
Děti předvedly i dobrou početní představivost a spočítaly kostky nebo pastelky a taky
poznaly, na které hromádce je více nebo méně kostek. Všichni si zaslouží první velkou jedničku.
Za splnění zápisových úkolů si budoucí školáci vybrali odměny a dostali pamětní list.
Nakonec je i jejich rodiče čekalo občerstvení a prohlídka školy v doprovodu dětí dramatického
kroužku.
V září se na nové školáky těší celá škola!
V červnu plánujeme schůzku pro rodiče budoucích prvňáčků. Rodičům  budou poskytnuty všechny
důležité a aktuální informace. Rodiče budou na tuto schůzku písemně pozváni. 

                                                                                Jana Horalíková 

P1070084 Large P1070088 Large P1070089 Large P1070102 Large P1070108 Large P1070168 Large P1070169 Large P1070180 Large