ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili naše internetové stránky. Věříme, že zde naleznete informace, které hledáte.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315, příspěvková organizace, poskytuje základní  vzdělání dětem od šesti do patnácti  let  věku. Výchova a vzdělávání jsou ve všech ročnících realizovány na základě koncepce Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Žáci mají k dispozici dvě tělocvičny přímo v budově, školní jídelnu s kapacitou 750 jídel, odborné učebny informatiky, chemie, fyziky, výtvarné výchovy, hudební výchovy, rodinné výchovy, dějepisu, přírodopisu a cizích jazyků. V počítačové učebně mají možnost pracovat na nejnovějších počítačích a ve volném čase využívat připojení k internetu. Jako informační středisko školy slouží bohatě zásobená knihovna, v provozu je také obchůdek s potravinami. Škola každoročně pořádá plavecké, lyžařské, turistické kurzy a organizuje pobyty žáků v přírodě. V letech 1992 - 2000 došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy školy, byl vybudován bezbariérový vstup včetně výtahu.

 

FCB

Kurz se uskutečnil 12. - 16. ledna v Ramzové  na chatě Ramzovské sedlo. Ubytování i stravování bylo v tomto objektu na kvalitní úrovni  včetně služeb, které byly v ceně pobytu (bazén se slanou vodou, posilovna, společenská místnost, vyhřívaná lyžárna a sušárna.)

Sjezdovka  je přes komunikaci kousek od chaty a je ideální pro začínající lyžaře, ale  uspokojí i náročnější lyžaře. Svah má osvětlení, takže jsme  využili i  večerního lyžování. Pokročilým lyžařům byla za příplatek  k dispozici i čtyřsedačková lanovka na Šerák, odkud vedly dolů krásné a upravené sjezdovky.

Děti byly  rozděleny na  skupiny - nelyžařů, skupinu lyžařů začátečníků, skupinu lyžařů pokročilých a na skupinu  snowbordistů.  Ve svých družstvech se postupně všichni zdokonalovali, takže jsme mohli ve čtvrtek odpoledne a v pátek ráno  uskutečnit závody ve slalomu, které prověřily zvládnuté lyžařské dovednosti.

Během pobytu nikdo  neonemocněl, došlo pouze k pohmoždění zápěstí, které po návratu domů bylo ošetřeno lékařem a dáno do dlahy.

Děti odjížděly z kurzu spokojené a s nadějí, že se v dalších ročnících na hory ještě podívají a zdokonalí své jízdní dovednosti.

                                                               Lenka Schmidtová

lyzak Large IMG 20150112 120855 Large IMG 20150116 125012 Large IMG 20150112 164350 Large