Kurz se uskutečnil 12. - 16. ledna v Ramzové  na chatě Ramzovské sedlo. Ubytování i stravování bylo v tomto objektu na kvalitní úrovni  včetně služeb, které byly v ceně pobytu (bazén se slanou vodou, posilovna, společenská místnost, vyhřívaná lyžárna a sušárna.)

Sjezdovka  je přes komunikaci kousek od chaty a je ideální pro začínající lyžaře, ale  uspokojí i náročnější lyžaře. Svah má osvětlení, takže jsme  využili i  večerního lyžování. Pokročilým lyžařům byla za příplatek  k dispozici i čtyřsedačková lanovka na Šerák, odkud vedly dolů krásné a upravené sjezdovky.

Děti byly  rozděleny na  skupiny - nelyžařů, skupinu lyžařů začátečníků, skupinu lyžařů pokročilých a na skupinu  snowbordistů.  Ve svých družstvech se postupně všichni zdokonalovali, takže jsme mohli ve čtvrtek odpoledne a v pátek ráno  uskutečnit závody ve slalomu, které prověřily zvládnuté lyžařské dovednosti.

Během pobytu nikdo  neonemocněl, došlo pouze k pohmoždění zápěstí, které po návratu domů bylo ošetřeno lékařem a dáno do dlahy.

Děti odjížděly z kurzu spokojené a s nadějí, že se v dalších ročnících na hory ještě podívají a zdokonalí své jízdní dovednosti.

Lenka Schmidtová

lyzak Large IMG 20150112 120855 Large IMG 20150116 125012 Large IMG 20150112 164350 Large